یه روزی رفتم دنبال خرید آپارتمان در مجتمع های مسکونی و برج های مجلل..

به دلیل دسترسی به امکانات عالی از طریق اتوبان های اطراف و سرسبز بودن و خوش آب و هوا بودن و داشتن مردمانی از طبقه اجتماعی بالا به من منطقه ی 2 تهران یعنی سعادت آباد رو معرفی کردند..

من هم در املاک ها و دیوار سرچ کردم لیست این مجتمع ها و برج ها رو پیدا کردم :

 مجتمع مسکونی بوستان- مجتمع مسکونی با لفاف آجری سعادت آباد- شهرک پاسارگاد- برج ارمیتا -مجتمع مسکونی آتی ساز- برج باغ مارکدار سعادت اباد- برج باغ رویایی سعادت آباد- برج باغ سلطنتی- برج باران این نگین زیبای سعادت آباد- برج رویال کلاسیک سعادت آباد- مجتمع مسکونی کوهستان- مجتمع مسکونی ایثارگران شمالی- مجتمع علوم پزشکی سعادت آباد- مجتمع مسکونی بوعلی سعادت آباد- هتلینگ عمارت مجلل سعادت اباد -برج نگین سعادت آباد- عمارت برند سعادت آباد- برج های هلیوس- مجتمع سوپر لوکس سعادت آباد -برج باغ کلاسیک سعادت آباد- خانه اشرافی سعادت آّباد قصر شاهکار معماری کلاسیک- مجتمع برند مروارید و در نهایت مجتمع باغ بهشت سعادت اباد ..

در ابتدا حضوری رفتم از طریق املاک مجتمع مسکونی بوستان رو دیدم در ابتدا نمای ساختمانی چوب وآجر و فلز به شکل مستطیل های بی نظم جذبم کردهمچنین  بالکن کوچک و زیبایی داشت... مشاور املاک گفت برای کنترل نور خورشید و حفظ حریم شخصی به شکل پنل مشبک هست ولی هماهنگی خاصی بین نمای بیرونی و نمای داخلی ساختمان هست بعدش که داخل ساختمان را دیدم هم همین طور بود ولی ان چیزی که انتظار داشتم نبود.. چون قبلا سرچ کرده بودم و عکس های زیادی از مجتمع ها و برج ها دیده بودم ترغیب شدم که وقت کافی بزارم و با دقت چند تا از بهترین ها رو ببینم و بررسی کنم و با آگاهی آپارتمان خرید کنم ..

در مرحله ی بعد تصمیم گرفتم ساختمان خاص مسکونی با لفاف آجری سعادت آباد را ببینم .. تا حالا از این مدل ساختمان ها ندیده بودم ..مشاور املاک گفت این نمای آجری در زمستان آفتاب را از خود عبور داده و فضای داخل را گرمتر میکنند و در تابستان بدلیل ضخامت پوسته ی آجری فقط روشنایی را به داخل ساختمان می رسانند که ساختمان را خنک تر میکند.. من با دیدن نور پردازی از بین آجرهای نمای بیرونی در داخل ساختمان ناخودآگاه ساختمان های آثار باستانی را به یاد آوردم.. اما نه این هم خوب نبود..

بعد رفتم یه آپارتمان شهرک پاسارگاد 116 متری طبقه اول دو خواب دیدم اما خوب نبود..

باز هم سوار ماشین شدیم وامدیم برج آرمیتا رو هم دیدیم مشاور گفت این همان برجی است که در طبقه ی بالای آن یک قتل اتفاق افتاد و مردی همسر دوم خود را کشت.. گفتم این انرژی منفی زیادی به من می دهد..

دوباره با ماشین امدیم برج باغ مارکدار سعادت آباد 375 متر 4خواب طبقه 9 سیستم هوشمند آلمان فول مبله بود سرویس و شیرالات برند داشت عالی بود ولی برای من متراژش زیاد بود..  

بعد حرکت کردیم و رسیدیم به برج باغ رویایی 230 متر سه خواب نوساز طبقه 9 استخر سالن ورزشی فول فریش برترین برند آلمان بهترین نمای مدرن رو داشت فول امکانات بود ولی من دلم فضای سبز طبیعی می خواست این هم راضیم نمی کرد .. یه مدل دیگه یه چیز دیگه .. ولی نمیدونستم چی..

بار دیگر هم استارت کردیم و رفتیم به سمت برج باغ سلطنتی سعادت اباد.. واااای که چه سالن سینمایی چه سالن بیلیارد بی نظیری .. ولی نه این هم نه .

به ترتیب این ها رو هم دیدیم :

برج باران این نگین زیبای سعادت آباد 120 متر دو خواب 10 ساله 20 طبقه 6 واحدی ..

برج رویال کلاسیک سعادت آباد 265 متر نوساز 3 خواب مشاور املاک گفت هزینه رهن کامل این برج دو میلیارد و 250 میلیون تومان ..

مجتمع کوهستان ولی ارزانتر بود خوش نقشه بدون فضای پرت بود میدان کتاب بود 73 متری و تک خواب بود.. لابی سرایدار انباری اسانسور داشت و قیمت های مناسب هم می شد در دیوار سرچ کرد و پیدا کرد .. ولی مثل قبلی ها مدرن و مجلل نبود..

به مشاور املاک گفتم باز هم مجتمع ارزان قیمت هست؟؟

مشاور هم من را برد به مجتمع علوم پزشکی سعادت آباد با ویو و چشم انداز عالی در بهترین لوکیشن بام تهران ... برج 12 طبقه ای بود و این استانداردترین مجتمع مسکونی منطقه با مدیریت حرفه ای بود.. گفت این جا با بودجه ی مالی کم هم می شود صاحب آپارتمان شد... خوشم اومد بد نبود خوب بود ولی هم چنان جوابم خیر بود..

این بار به مجتمع مسکونی بوعلی رفتیم تازه ساز بود دارای 2000 واحد بود.. از غرب همسایه شهرک مخابرات و از جنوب به بلوار شهرداری محدود می شد آپارتمان های 2 خواب 82 متری 4 ساله خوش نقشه داشت با قیمت مناسب.. اما من این راهم نپسندیدم ..

در نهایت مشاوراملاک گفت که این دفعه مهره ی اصلی خودم را رو میکنم و شما را به مجتمع مسکونی باغ بهشت میبرم که عروس غرب تهران هم هست..

تو مسیر برام توضیح داد که در تهران با افزایش آپارتمان نشینی فضای سبز طبیعی کمتر شده اما مجتمع مسکونی باغ بهشت بدلیل عبور رودخانه ی درکه از زمین آن باعث رویش هزاران درخت کهنسال شده و چشم انداز طبیعی زیبایی دارد.. بالاترین استاندارد را دارد چون دسترسی به همه جا دارد..در مجتمع مسکونی باغ از مرغوب ترین مصالح ایرانی و خارجی و کاغذ دیواری ایتالیایی پارکت سوئیسی و سنگ مینیاتوری در معماری استفاده شده .. دارای امکانات عالی سالن همایش و پارکینگ برای هر واحد هم هست.. سیستم ذخیره و توزیع آب آشامیدنی به طبقات دارد .. ساختمان ها مجهزی به کلید پریز های ضد برق گرفتگی می باشد.. ایفون های تصویری به دوربین های مداربسته ی لابی وصل است..  مجهزی به سیستم شوتینگ زباله تر و خشک با قابلیت تفکیک از مبدا با ضد عفونی خودکار می باشد.. دارای برق اضطراری پرقدرت هم می باشد..

بالاخره رسیدیم به خیابان 24 متری مجتمع باغ بهشت سعادت آباد .. مجتمع باغ بهشت 14 برج مسکونی داشت 12 طبقه یک همکف و سه طبقه پارکینگ..

شامل 4 بلوک که دو بلوک آن با اسکلت بتنی بود و دو بلوک آن با اسکلت فلزی بود .. محوطه ی بسیار زیبایی داشت آلاچیق داشت سنگفرش بود درخت زیاد داشت ..

نظرم را جلب کرده بود ... من عاشق درخت و فضای سبز و طبیعت بودم باغ بهشت تنها مجتمع مسکونی مناسب برای من بود ..

مشاور واحد 106 متری را به من معرفی کرد.. تک خواب یک پارکینگ یک انباری متری 60 میلیون تومان که قیمت کل آن 6 میلیارد و 360 میلیون تومان میشود.. خوشم اومد ..

 بعد واحد 122 متری را به من نشان داد طبقه 6 یک پارکینگ یک انباری دو خواب متری 70 میلیون تومان قیمت کل 8میلیارد و 540 میلیون تومان ..

ولی گفتم که انتخابم همان آپارتمان 106 متری است..

بعد مرا برد به آپارتمان 129 متری طبقه 9 سه خواب یک انباری یک پارکینگ متری 65 میلیون تومان قیمت کل 8 میلیارد و 800 میلیون تومان .. این هم خوب بود

ولی من همان واحد 106 متری را انتاخاب کرده بودم .. نمای زیبا دکوراسیون داخلی بی نظیر مجلل .. امکانات عالی داشت .. خانه ی رویاهای من بود .. تمام زیبایی های مدرنیته برج های قبلی را داشت به علاوه طبیعت درخت فضای سبز .. ترکیب این دو با هم یک بهشت ساخته بود .. براستی که باغ بهشت سعادت اباد بود..

این آپارتمان از واحدهایی قبلا دیده بودم بهتربود در زیر مشخصاتش و قیمت ها رو مینویسم :

آپارتمان در خیابان آسمان ها 80 متری 3 میلیارد و 600 میلیون تومان 14 ساله طبقه2 دو 

واقعا اگر قصد خرید آپارتمان سعادت آباد رو دارید از مشاورین ساکنین کمک بگیرد


منبع